Meghalt Csollány Szilveszter olimpiai bajnok

2022. január 24. - 19:58
0 komment

A Magyar Torna Szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság közösen tudatták a hírt.

Facebook fotó

Csollány Szilveszter tavaly év végén elkapta a koronavírust, majd decemberben lélegeztetőgépre is került. A hírek szerint azóta állapoto folyamatosan romlott. Facebook posztjai azt sugallták, hogy nem bízott a koronavírussal szembeni védőoltásokban. Bejegyzései oltásellenes és vírusszkeptikus tartalmúak voltak.

1970-ben Sopronban született, Győrben kezdte sportolói, tornász pályafutását, első eredményeit az Újpest színeiben érte el. Legnagyobb sikerét 2000-ben Sydney-ben érte el, amikor a döntőben hibátlan gyakorlattal övé lett az aranyérem.

"Az olimpiai bajnok tornász nemcsak sportolóként ért el kimagasló eredményeket, hanem kiváló férj és nagyon jó édesapa is volt" - búcsúztatta bejegyzésében a Magyar Torna Szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság.

Csollány Szilveszter 51 éves korában hunyt el.