Meghalt egy kolléga. Legalábbis remélem, hogy kollégának nevezhetem, mert Klecska Ernő igazi újságíró volt, és az ő kollégájának lenni még így, újság nélkülivé vált, külhonba szakadt tollforgatóként is megtiszteltetés. Amit viszont az egykori munkahelye, munkatársai műveltek, arra nincsenek szavak. Hova jutottunk?
Eladja a veszprémi önkormányzat a volt piarista gimnázium várbeli épületét jövőre – ez derül ki a most elfogadott vagyongazdálkodási irányelvekből. A lehetséges vevő is megvan, senki ne lepődjön meg: az államtól kapott pénzből megveszi, ugyanebből a forrásból felújítja, és a többszörösére növelt értékű, tízmilliárdokat érő várbeli ingatlannal a veszprémi érsekség lesz gazdagabb. Jó üzlet, nem? Mármint nekik. De miért nem a városi önkormányzat kapott segítséget a rekonstrukcióhoz?
Nincsen elveszett utolsó bástya, nincsen utolsó szög a koporsóban, nincsen most aztán mindennek vége. Az elmúlt években itt már annyiszor lett elég, meg annyiszor hallottuk és mondtuk, hogy ezt már tényleg nem tűrhetjük el, hogy már a végiggondolásában is elfáradok. Aztán mi történt? Semmi. Ugyanazokat a köröket futjuk, mint hörcsögök a kerékben, és nem jutunk sehova. Csak közben belefáradtunk.
Fontos lenne bevonni a veszprémieket a költségvetés készítésébe, éreztetni velük, hogy számít a véleményük. Ezt könnyen meg lehetne valósítani egy keretösszeg elkülönítésével és a rendszer kidolgozásával – véli Szimmer Ákos, a Magyar Kétfarkú Kutyapárt veszprémi vezetője.
A szolgáltatás nem hibátlanul, de működik – így reagált a V-Busz ügyvezetője az ellenzéki közmeghallgatáson a helyi járatos közlekedést ért kritikákra. Az eseményen mintegy százhúszan vettek részt, hogy kifejezzék elégedetlenségüket, és úgy tűnt, ők 1,6 milliárd forintnyi önkormányzati támogatásért cserébe kevesebb hibát és jobb szolgáltatást várnak el.
Elfogadta a fideszes többségű önkormányzat Veszprém idei költségvetését, a város idén mintegy 28 milliárd forintból gazdálkodik. A kormánypárti többség a sikereket sorolta a másfél órás vitában, az ellenzék pedig a régóta fennálló hiányosságokra, a mindennapi problémákra, elmaradt fejlesztésekre hívta fel a figyelmet.
Régi adósságnak nevezte a Henger utca fejlesztését Porga Gyula a napokban megtartott átadáson. Veszprém polgármestere nem is tévedett, a területen dolgozó több ezer munkavállalónak valóban régi és jogos kérése volt ez a közlekedési fejlesztés. Az őket képviselő szakszervezetek évek óta küzdöttek a beruházásért, szép gesztus lett volna őket is meghívni az átadásra, de úgy tűnik, a cégvezetők jelenléte fontosabb volt.
Ne arra figyeljenek, amit mondok, hanem arra, amit teszek – Orbán Viktor szállóigévé vált mondata ezúttal a királyszentistváni hulladéklerakó ügyében vált ismét aktuálissá. Mint ismert, a környező falvakban élők évek óta szenvednek a telep okozta bűzhatástól. A választási kampányban ígért bezárásból semmi sem lesz, a társulás tanácsa ugyanis nem járult hozzá, mondván, az túl nagy többletköltséggel járna.
Nem nagy meglepetésre a veszprémi fideszes többség leszavazta a közgyűlésben azt az ellenzéki javaslatot, amelynek értelmében kérték volna az önkormányzati tulajdonú cégek vezetőit, hogy ne alkalmazzák a rabszolgatörvényt. A kormánypártiak szerint Veszprémre értelmezhetetlen a javaslat, és nem szimpátia alapján, hanem gyakorlatiasan gondolkodva hozták meg elutasító döntésüket.
Tizenkét ellenzéki országgyűlési képviselőnő közös közleményt adott ki, amelyben elfogadhatatlannak nevezték, hogy a szexuális zaklatással vádolt Marton László újra rendezhet. A rendező Veszprémben térhet vissza a másfél évvel ezelőtti botránya után, a Veszprémi Petőfi Színház és a fideszes városvezetés áldásával.
„Ketten ültünk ott, és egyszer csak azt vettem észre, hogy odahúzza a fejemet a nemi szervéhez és erővel ott tartja. Orális szexről beszélhetünk, igen. Azt hiszem, neki ez okozott valami perverz örömet, hogy ott volt egy kiszolgáltatott lány, aki valamit csinált vele, miközben ő nézheti a saját rendezését.” Részlet Marton László egyik áldozatának beszámolójából 2017 őszén. „A városvezetés is támogatásáról biztosított (…) még inkább megerősödik bennem az érzés, hogy minden szempontból jó döntést hoztam, és emberileg is azt gondolom, hogy nem tehettünk másképp.” Részlet Oberfrank Pál, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatójának a napokban tett nyilatkozatából a zaklatási botrányba belebukott (?) rendező veszprémi munkáiról. Kár, hogy a fideszesek nőügyekkel nem foglalkoznak. Néha nem ártana.
Amikor az állampárt azt harsogja, hogy több túlóra kell, az egy bűnvallomás a részükről, amivel beismerik, hogy nyolc év fideszes uralom után nem lehet boldogulni ebben az országban – hangzott el a veszprémi, rabszolgatörvény-ellenes tüntetésen. A tiltakozáson mintegy ötszázan vettek részt.
Kissé szürreálisra sikeredett a tapolcai, rabszolgatörvény elleni tüntetés. A Fidesz-iroda elé meghirdetett eseményen a több mint 200 résztvevőt ugyanis egy hatalmas molinó és körülbelül tizenöt lelkes Fidesz-rajongó várta, akik testükkel védték a „pártszékházat” és – sikertelenül – próbálták szétfütyülni a beszédeket. A tüntetők jól bírták a verbális sárdobálást és a szakadó hóesést is, visszavágásban sem volt hiány.
Közösen nyújtanak be határozati javaslatot a veszprémi ellenzéki képviselők a januári közgyűlésre, amelyben azt javasolják, hogy a veszprémi, száz százalékban önkormányzati tulajdonban álló gazdasági társaságok ne alkalmazzák a rabszolgatörvényt. Ezek közé tartozik a Bakonykarszt, a VKSZ és leányvállalatai, valamint a Veszprém TV is. A döntés a fideszes többségen múlik.
Üvölteni szeretnék. Lehetne érvelni is persze, szépen, átgondoltan, ahogy tizenöt évnyi újságírás után illik. Mondhatni, határozottan és érthetően kellene kifejezni a véleményemet, véleményünket, bár ennek módja is mást jelent a nertársaknak és mást úgy egyébként. De itt már minden szónak több jelentése van, a Boldog karácsonyt!-tól a kalandvágyig. Same in English. S míg mi játszunk a szavakkal és az értelmezésükkel, addig közben tönkremegy egy ország és pár generáció. A hazám. A hazánk. Ti meg közben a pofánkba röhögtök.
Ezt a cinikust választ kapta az egyik hozzászóló, aki amiatt panaszkodott, hogy a menetrend szerinti helyi járat nem érkezett meg reggel Veszprémben. (Azóta a cég közleményt adott ki, amelyben azt állítják, egy kamuprofilról ismeretlenek írtak sértő megjegyzéseket az oldalukra.) A megyeszékhelyen január 1-je óta új, önkormányzati tulajdonú cég biztosítja a szolgáltatást, és a nagy ívű ígéretek megvalósulása helyett egyelőre kimaradó vagy késő járatok és káosz jellemzi a közösségi közlekedést. Ma reggel, azaz a harmadik napon például közleményben tudatták, hogy nincs elegendő sofőrjük, ezért fennakadások lehetnek a menetrendben.
Friss hozzászólások