A Színház- és Filmművészeti Egyetem tanárainak mai Zoom-sajtótájékoztatóján kiderült, hogy az első fokon, majd másodfokon, majd újra elsőfokon tárgyalt ügyben a napokban bírósági döntés született, és a Fővárosi Ítélőtábla kimondta, hogy a hat pontban megfogalmazott sztrájkkövetelések jogszerűek, ezért a sztrájkot folytatják.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem sztrájkoló dolgozói folytatják a munkabeszüntetést, annak ellenére is, hogy a Fővárosi Törvényszék elsőfokú végzésében jogellenesnek mondta azt ki. Ezt hétfőn délután az egyetem Vas utcai épülete előtt jelentették be.
Különös gondolatmenetet osztott meg a Színház-és Filmművészeti Egyetem autonómiájáért tüntetőkről a Polgári Mulató pénteki rendezvényén Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter. Nem a kormány mellett tüntetnek, hanem az egyetem ügyének megoldását várják tőlük, reagált az egyik hallgató.
Jogellenesnek találta a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) dolgozóinak sztrájkját elsőfokú végzésében a Fővárosi Törvényszék – közölte a Színház és Filmművészetért Alapítvány, valamint a Színház- és Filmművészeti Egyetem újonnan kinevezett vezetése pénteken az MTI-vel.
Az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriuma még a jogi képviselet lehetőségétől is megfosztaná a Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE ) – írta az SZFE felmondási idejét töltő vezetősége a Magyar Hanghoz is eljuttatott közleményében.
Véget ért a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) által meghirdetett háromnapos sztrájk, amelyben – különböző időpontokban és időtartamban – 5358 munkavállaló vett részt, és amelynek céljaival az önkormányzati köztisztviselők döntő többsége egyetértett, közölte pénteken az MKKSZ sztrájkbizottsága.
A kormány nem tartja szükségesnek a tárgyalást az önkormányzati dolgozókat képviselő szakszervezettel, így a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) által mától szervezett háromnapos munkabeszüntetést sok önkormányzatnál megtartják, értesült róla a Népszava.
A kormány a saját ígéretét sem tartotta be, ezért a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálatban Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) és a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete (SZÁD) folytatja a tavaly felfüggesztett sztrájkot – közölték a szakszervezetek a Facebookon.
Noha a diákok augusztus végi, Kossuth téri demonstrációján azt jelentették be, hogy szeptember 13-án sztrájkolnak a köznevelési törvény módosításai miatt, valójában jogilag nem sztrájk lesz az, hanem iskolabojkott – mondták el a szervezők a hvg.hu-nak.
Hétfőn kezdődött el a fogorvosok sztrájkja, amelynek értelmében szeptember 13-ig leállt a térítésmentes ellátást nyújtó fogászatok többsége az országban. Mivel vállalkozói státusban dolgoznak, ezért nem klasszikus sztrájkról van szó, hanem több mint ezer fogorvos egyszerre ment el szabadságra. A „sztrájk” ideje alatt csak az ügyeleti és sürgősségi ellátást biztosítják. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden közleményt adott ki, amelyben jogellenesnek minősítette a fogorvosok sztrájkját – írja a 24.hu.
A tárgyalások ideje lejárt, ősszel sztrájkot hirdethet a nagyobbik tanári érdekképviselet. A szakszervezet eddig tárgyalt, ősztől akciókat hirdetünk – jelentette be csütörtöki tanévzáró sajtótájékoztatóján Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, írja a Népszava.
Friss hozzászólások